Kereső

Első évesek bemutatkozó estje

2014 októberében ismét megrendeztük a hagyományossá vált elsőéves régészhallgatók bemutatkozó estjét. Az eseménynek a Sárkány Pub adott helyet, ahová este nyolctól gyülekeztek tanszékünk oktatói és egykori/jelenlegi hallgatói. Az este kezdő momentumaként az újdonsült hallgatók bemutatkozó "színdarabját" láthattuk a színpadon. Ennek témája a Brian élete című klasszikussá vált film volt, amit az első évesek már az lőző napokban megkaptak. A rövid, de annál frappánsabb "kövezés" jelenetét láthattuk a hallgatóktól, akik különböző jelmezekkel, kellékekkel és "ál"szakállal is készültek a fellépésre. Az előadáson sokat nevethettünk, botránkozhattunk, a végén természetesen a rossz elnyerte méltó büntetését. Mindezt megspékelte a Monty Python film tipikus nyelvezete. Ezt az előadást egy négytagú zsűri értékelte, az összegzést Révész tanár úr ismertette az újdonsült "színészekkel". Ezután az elsősök egyesével röviden bemutatkoztak, elmondták, hogy a régészeten belül pontosan mely terület felé szeretnének orientálódni a későbbiekben. A folytatásban azok az elsőéves mesterképzéses hallgatók mutatkoztak be, akik más egyetemeken végezték az alapszakot. A kötött program után következhetett a mulatozás, amihez segítséget nyújtott az aznapra meghirdetett "italbörze". Az est folyamán ennek a kivetített táblázatása meredtek a szemek, minek esett le éppen az ára, vagy melyik kedvenc italunk drágult meg sajnálatosan. Hajnalba nyúlóan folyt az ismerkedés, társalgás, az utolsó vendég távozása után már csak a terem összepakolása maradt a szervező diákokra/tanárokra.
Parczen Anna